Pravidla ZŠ Unkovice

(zjednodušený výpis ze školního řádu)

• Vyučování začíná v 8:00 hodin, školní budova se otevírá v 7:00 hodin, nejpozději v 7:45 hodin je žák připraven na svém místě.

• Žák chodí do školy pravidelně a včas podle rozvrhu hodin, vhodně a čistě upraven, dbá pokynů pedagogických a provozních pracovníků, dodržuje školní řád.

• Žák zachází s učebnicemi a školními potřebami šetrně, udržuje prostory v čistotě a pořádku.

• Žák chrání své zdraví i zdraví spolužáků, všechny zdraví škodlivé činnosti jsou zakázány.

• Žák nenosí do školy předměty, které nesouvisí s výukou a mohly by ohrozit bezpečnost jiných osob.

• Každý úraz, poranění nebo nehodu žáci hlásí ihned vyučujícímu.

• Při výuce TV se žáci řídí pokyny učitele TV.

• Zákonný zástupce žáka je povinen doložit (telefonicky) důvody nepřítomnosti žáka ve vyučování nejpozději do 3 kalendářních dnů. Po návratu žáka písemně na omluvném listu v žákovské knížce.

• Odchod žáka z vyučování před jeho ukončením je možný pouze na základě písemné omluvy rodičů.

• Před ukončením vyučování žáci z bezpečnostních důvodů neopouštějí školní budovu bez vědomí učitele.

• Pedagogičtí a provozní pracovníci školy nesmí žáky v době vyučování bez dozoru dospělé osoby uvolňovat k činnostem mimo budovu (např. odchod k lékaři).

• Odhlašování obědů provádí zákonný zástupce žáka telefonicky na tel. čísle
    547 238 844, a to do 8:00 hodin.